Rehber Lost Ark Hata 10027 : EU Sunucuları İçin Çözüm

KutayKeskin

LostArk Türkiye
Yönetici
Moderatör
Yazar
Twitch Yayıncısı
Grafiker
Yazılımcı
Onaylı Satıcı
Mesajlar
26
Katılım
25 Şub 2022
Tepkime puanı
9
Puanları
3
EU sunucularında oyuncular sadece oyuna giriş yapabilmek için binlerce sıra kuyruk bekliyor. Yani, LostArk hatası 10027 oyuncu tarafından kaynaklanmıyor.

Lost Ark'ın Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avrupa bölgelerinde yakın zamanda piyasaya sürülmesi, oyunun popülaritesini hızla artırdı. Ancak Lost Ark sunucuları artık çok sayıda kullanıcıyı idare ettiğinden, oyuncuların oyunu oynarken karşılaştığı bazı hatalar var. Bu hatalardan biri de Lost Ark hatası 10027'dir. Bu hatayla karşılaşmak özellikle EU sunucularında oynayanlar için sorun oluşturmuştur.

Lost-Ark-Error-10027-Cannot-Connect-Due-To-Heavy-Traffic.jpg

Lost Ark oynamak için oyuncuların sunucularına bağlı olması gerekir.
Ancak, Lost Ark hatası 10027 ile karşı karşıya kalan oyuncular oyunu oynayamıyor ve bu da Steam'de çok sayıda olumsuz eleştiriye yol açıyor.
Genel olarak hata, sunucular maksimum kapasitelerinde çalışırken ve hatta daha fazla oyuncu bağlanmaya ve katılmaya çalıştığında ortaya çıkar.
Ekrandaki hata mesajı da aynı şeyi okuyor - " Üzgünüz. Yoğun trafik nedeniyle sunucuya bağlanılamıyor. [10027] "

Lost Ark sunucuya bağlanamıyor hatası nasıl düzeltilir?

EU sunucularında oyuncular sadece oyuna giriş yapabilmek için binlerce kuyrukta bekliyor Yani Lost Ark hatası 10027 oyuncudan kaynaklanmıyor, aşırı trafiği kaldıramayan Lost Ark sunucuları ne yazık ki, bir oyuncunun aşırı kalabalık sunuculardan kaynaklanan hatayı düzeltmek için yapabileceği, beklemekten başka yapabileceği bir şey yok.
Ancak Lost Ark, yakın zamanda oyun için "AB Merkezi sunucuları için kararlılık iyileştirmeleri" adlı bir güncelleme yayınladı.

Bu güncelleme, oyuncuların hatayla karşılaşmayacağını garanti etmese de, geliştiricilerin sorunun farkında olduğunu ve düzeltmek için çalıştıklarını söylüyor.
Güncelleme, Lost Ark'ın sunucularının yaklaşık üç saat kapalı kaldığı 15 Şubat 2022'de yayınlandı.
Oyunun EU sunucularında sorun öne çıktığı için oyuncuların farklı bir sunucuda hesap oluşturup oyunu oynaması mümkün olabilir.

trra.png

Lost Ark sunucu durumu nasıl kontrol edilir?

Lost Ark veya çevrimiçi çalışan diğer herhangi bir oyun için, sunucu durumunu kontrol etmek, oyunculara oyunla ilgili diğer oyuncuların da karşılaştığı sorunlar hakkında bilgi verebilir.
Oyuna bağlanmada sorun yaşayan oyuncular için bunun nedeni yoğun sunucular olabilir veya oyunun kendisi bakım için sunucuları kapatmış olabilir.
Neyse ki oyuncular Lost Ark sunucu durumunu oyunun resmi web sitesi, Twitter ve Reddit hesaplarından kontrol edebilirler. Aşağıda oyunun tüm resmi platformlarının bağlantılarını paylaştık.
 
Üst Alt