Rehber En iyi Lost Ark Bard Rehberi: Build, Skiller ve Seviyelendirme

Itlikveylul

Lostark.web.tr
Yönetici
Moderatör
Yazar
Twitch Yayıncısı
Onaylı Satıcı
Mesajlar
25
Katılım
25 Şub 2022
Tepkime puanı
13
Puanları
3

1646926039316.png

En iyi Lost Ark Bard buildi: Genel bakış

Bard, tahmin edebileceğiniz gibi müzik çalar ve takımını destekleyen güçlendirmeleri bu şekilde sunar. Identity skill'i Serenade'dir ve bunu kullanarak, partide özel buff'lar vermek için çalabileceği birkaç şarkıya sahiptir:

  • Serenade of Courage tüm grubun tüm düşmanlara karşı saldırı gücünü artırır.
  • Serenade of Salvation partinin geri kalanını iyileştirir.
Tek bir Identity skill'ine sahip çoğu Lost Ark karakteri gibi, Bard da yeteneği için üç adede kadar charge biriktirebilir ve bir kez bittiğinde Serenat sayacı düşmanlara karşı saldırılar gerçekleştirerek yeniden doldurulur. Her Serenat bir charge tüketir, böylece enerjiniz bitmeden üç adede kadar küçük bir müzikal montaj yapabilirsiniz.

Genel bir kural olarak, Serenade of Salvation, Bard'ın kitinin en faydalı parçasıdır. Özellikle de oyunun sonlarına doğru ilerlerken, ve partinizde büyük bir şifa desteğine sahip olmadıkça genellikle ilerlemekte zorlanacağınız PvP karşılaşmaları sırasında. Ancak, Serenat manasını dolu tutmak dışında, Identity skillinizin her iki yönünü de geliştirmek için gerçekten yapmanız gereken hiçbir şey yoktur; bu yüzden her zaman şifa için en az bir charge'ı yedekte tutmaya çalışmaktan başka, endişelenmeniz için fazla bir şey yok.

Tabii ki, hiçbir sınıf tamamen dezavantajsız değildir ve Bard'ın eksiklikleri oldukça açıktır. Daha güçlü karakterlere kıyasla HP'si ve savunması düşük, yani takım arkadaşlarına destek olabilmesi için, arkadaşlarının da Bard'a destek olması gerek. Ayrıca, tahmin edebileceğiniz gibi, manasını yeniden doldurmak için inmesi gereken darbeler dışında savaşmak için pek bir şeyi yok, bu yüzden onunla oynadığınızda Lost Ark'ın en iyi savaş mekaniklerinden bazılarını kaçırma riskiniz var.

En iyi Lost Ark Bard build: Skill'ler ve seviyelendirme

Normalde bu bölümü özel PvE ve PvP beceri tablolarına bölerdik, ancak Bard'ın tamamen destek odaklı bir sınıf olarak benzersiz durumu nedeniyle, planladığınız savaşçı türüne bağlı olarak yapısını değiştirmek için herhangi bir build yok. Aşağıda, Bard'ın içinde bulunduğu çoğu durumda eşit derecede işe yarayan, öncelikle iyileştirmeye odaklanan normal becerilerin sağlam bir kombinasyonu yer almaktadır.

50. Seviyeye ulaştığınızda, yaklaşık 250 beceri puanı biriktirmiş olmanız gerekir, bu da Bard'ınızı oyunun sonuna götürmek için dengeli bir normal beceri yapısını bir araya getirmek için yeterlidir:

Bard için en iyi PvE and PvP skill'leri

SkillTripod 1Tripod 2Tripod 3
Harp of Rhythm: Bağımsız bir müttefik olarak hareket eden bir arp çağırır. Arp, 14 metrelik bir yarıçap içindeki hedeflenen düşmanlara notalar atar.Summoning Will: Arp'ın süresi 4,5 saniye kadar artar.Melody Increase: Bard's Serenade mana, arpın sahada olduğu her saniye artar.Note Brand: Arp'ın notalarından etkilenen düşmanlar, onları tüm grup üyelerinin saldırılarına karşı daha savunmasız hale getiren ve 2 saniye boyunca +%10 hasar veren bir zayıflatma alır.
Heavenly Tune: Yakındaki düşmanlara hasar verir. 8 saniyeliğine gelişmiş saldırı hızı ve mana kurtarma hızı için 24 metrelik bir yarıçap içindeki grup üyelerini güçlendirir.Quick Preparation: Cooldown hızı 6 saniyeye kadar düşürülür.Forte: Skill'in etki alanı %25 artar.Intense Tune: Becerinin güçlendirme etkileri ikiye katlanır ve giden hasar %265'ya kadar artar.
Prelude of Storm: Bard's Tune, hasar veren ve düşmanları 3 saniyeliğine sersemleten bir fırtına çağırır.Quick Preparation: Bekleme süresi 3 saniyeye kadar azalır.Melody Increase: Çarpıcı düşmanlardan Serenade mana kazanımı %225'e kadar artar.Powerful Prelude: Sersemletme süresi PvE'de 1 saniye veya PvP'de 0,5 saniye azalır. Bir elektrik alanı, yarıçaptaki düşmanları 2 saniye boyunca içine alır ve toplamda %145'e kadar hasar verir.
Sonic Vibration: Hedeflenen bir konumdaki düşmanlar yerden kaldırılır ve geri çarpılır. Melodi 3 saniye boyunca kalır ve ilave 4 kez kalıcı hasar verir.Protective Vibration: Beceri bir rakibe çarptığında Bard 3 saniye süren bir kalkan alır. Sonraki her düşman vuruşu, hasarı PvE'de %9'a kadar toplamda %54'e kadar veya PvP'de %4,5'e kadar toplamda %27'ye kadar artırır.Brilliant Wave: Becerinin saldırı öğesi Holy olarak değiştirilir. Kalan etki alanına giren parti üyeleri, Bard'ın saldırı gücünün %15'i için 2 saniyelik bir saldırı gücü buff'ı alır ve aynı süre boyunca toplam saldırı gücü %6 artar.Wide-Angle Attack: Kalan etki alanı %40 artar.
Soundholic: Düşmanlara 10 vuruş boyunca saldıran, 3 saniyelik kör edici bir ışık huzmesi saçın edin. (Bu süre içinde ışının yönünü değiştirebilirsiniz, ancak Bard hareket ederse ışık erken sona erer.)Sound Concentration: Vuruş başına hasar minimum %12, maksimum %72 artar.Sustain Enhancement: Yeteneğin süresi 1,5 saniyeye kadar artırılarak 5 ekstra vuruşa izin verilir. Daha düşük seviyelerde, cooldown süresi biraz artar.Focus Fire: Yön değiştirmeye izin vermez, beceri süresini -%50 azaltır ve toplam isabet sayısını 7'ye düşürür (Tripod 2'de Sürekli Geliştirmeyi seçmediyseniz 5). Ancak, verilen hasar %876'ya kadar artar.
Wind of Music: Hasar veren ve düşmanları iten şiddetli bir rüzgar çağırır. Ardından yarıçapı 1 metre daha genişler ve etki alanında daha fazla hasar verir.Quick Preparation: Bekleme süresi 4 saniye azalır.Melody Increase: Çarpıcı düşmanlardan Serenade mana kazanımı %225'e kadar artar.Wind of Protection: Etki Alanındaki tüm grup üyeleri için 4 saniyelik bir kalkan oluşturur ve PvE'de Bard'ın maksimum HP'sinin %30'una veya PvP'de Bard'ın maksimum HP'sinin %15'ine kadar hasarı emer.
Sound Shock: Çarpma anında patlayan ve hem hedefe hem de yakındaki diğer düşmanlara hasar veren ışık oklarını (kuyu, küreler) ateşlemek için arpınızı bir yay gibi kullanın.Quick Preparation: Bekleme süresi 2 saniye azalır.Sacred Shock: Yeteneğin saldırı öğesini Holy olarak değiştirir. Beceri tarafından vurulan düşmanlar, 2 saniyeliğine Note Brand zayıflatmasını alarak tüm grup üyelerinden aldıkları hasarı +%10 artırır.n/a

Typical support build​

SkillSkill LevelTripod ITripod IITripod III
Wind of Music10/10Quick PreparationMelody IncreaseWind of Protection
Heavenly Tune10/10Quick PreparationTough TuneIntense Tune
Sonic Vibration10/10Protective VibrationBrilliant WaveWide-Angle Attack
Dissonance4/10Melody Increase
Guardian Tune10/10TenacityEndless ProtectionWind of Protection
Rhythm Buckshot4/10Melody Increase
Rhapsody of Light10/10Quick PreparationNote BrandShining Protection
Harp of Rhythm10/10Summoning WillMelody IncreaseNote Brand
Bu build, ekibiniz için en fazla faydayı sağlayacaktır. Partinize çok yaklaştıklarında düşmanları geri itmeye odaklanacak ve DPS'nizin de buff'larınızı alabileceği alanlarda AoE hasarı uygulayacaksınız.
Biraz daha fazla hasara ihtiyacınız varsa, bu saldırılardan birini seviye 4/10 ve Tripod I Sound Concentration ile Soundholic ile değiştirebilirsiniz.

Solo build​

SkillSkill LevelTripod ITripod IITripod III
Stigma10/10Sustain EnhancementBrilliant StigmaPain Brand
Heavenly Tune10/10Quick PreparationCourageous TuneIntense Tune
Sonic Vibration4/10Protective Vibration
Dissonance10/10Melody IncreaseLaw of the JungleHarmony Enhancement
Wind of Music10/10Quick PreparationMelody IncreaseWind of Protection
Soundholic10/10Sound ConcentrationSustain EnhancementFocus Fire
Sound Wave4/10Excellent Mobility
Sound Shock4/10Maintained Explosion
Solo build, destek yapısından o kadar farklı değil, ancak bu ayarlanmış Tripodlar, kalabalık kontrolü ve güçlendirme efektlerine odaklanmak yerine tek başına oynarken daha fazla hasar vermenize olanak sağlayacak. Karşılaşmalarınız daha uzun olacağı için oyun tarzınızı da ayarlamanız gerekecek ve dövüşteki konumunuzun her zamankinden daha fazla farkında olmanız gerekecek.

Lost Ark karakterleri, iyi bir early-game yetenekleri paketi ile başlar ve ilk 20 veya daha fazla karakter seviyesinde ilerledikçe yeni beceriler oldukça sık ortaya çıkar. XP kazanmak ve seviye atlamak, beceri seviyelerini geliştirmek ve "tripodların" kilidini açmak için harcayabileceğiniz beceri puanları verir. Tripodlar, 4, 7 ve 10. beceri seviyelerinde kullanılabilen becerilere yönelik geliştirmelerdir; birini uygulamak, bu beceriye yeni bir ikincil işlev verir. Her tripod, aralarından seçim yapabileceğiniz üç seçeneğe sahiptir.

Herhangi bir Lost Ark karakterinin yapısını, Seviye 50'ye ulaşana ve oyun sonu Engravingler ve Awakening becerilerine erişim elde edene kadar ne kadar özelleştirebileceğinizin bir sınırı vardır. O noktaya kadar, her sınıfın izlediği yol nispeten doğrusal olacaktır; bu nedenle oyunun başlarında, normal becerilerinizi ve geliştirmelerinizi seçmek, beğeninize göre bir yapı oluşturmanın anahtarıdır.

En iyi Lost Ark Bard build: Engravingler

Bir Lost Ark karakteri 50. Seviyeye ulaştığında, onlara engraving uygulayabilirsiniz. Engravingler, Lost Ark'ın oyun sonu içeriğinin bir parçasıdır ve karakterinizin kitini biraz daha kişiselleştirmek için çeşitli güçlendirmeler ve güçlendirmeler uygulamanıza olanak tanır. Tüm karakterler için geçerli olan genel engravinglerin yanı sıra, her sınıfın kendilerine özgü iki "sınıf bonusu" engravingi vardır. Etkili bir şekilde, bunlar uzmanlaşmaları için bir alt sınıf seçmenize izin verir.

Bard için engravingler Desperate Salvation ve True Courage:

  • Desperate Salvation Serenade of Salvation buffı sona erdiğinde etkinleşir. Bu, maksimum HP'nizin %24'ünü yenileyen ek bir güçlendirmedir.
  • True Courage, Serenade of Courage'ın giden hasarını %20 ve kritik oranını %10 arttırır.
Bard genellikle iyileştirme üzerine kurulu olduğundan, Desperate Salvation onun için sınıf engravinglerinde ilk tercihiniz olmalıdır. Bununla birlikte, Bard temelde bir takım oyuncusudur, bu nedenle partinizin geri kalanının buna özel bir ihtiyacı varsa True Courage'e geçmeyi düşünmeye değer.

Kullanabileceğiniz engraving sayısı değişkendir ve sahip olduğunuz engraving yuvalarına bağlıdır. Sınıfa özel bonus engravingler, Arkesia'daki maceralarınız boyunca biriktirdiğiniz kitapları okuyarak açtığınız Learned Engraving slotlarını gerektirir.

Bard, Kayıp Ark'ta hasar potansiyeli için build yapmayacağınız birkaç karakterden biri olduğundan, olağan go-engravingler onun durumunda mutlaka en iyisi değildir. Buildinin bu alanı için, mana yenilenmesine ve aşağıdakilerden bir seçim yaparak savunmasını geliştirmeye odaklanın:

  • Heavy Armor Bard'ın savunmasını %150'ye kadar artırır. Bu özelliği onun için geliştirmek için pek fazla fırsat yok, bu yüzden kendinizi savunmasız ve yumuşacık hissediyorsanız, bu paha biçilmez bir seçimdir.
  • Spirit Absorption, Bard'ın saldırı ve hareket hızlarının her birini %15 arttırır. Bu, başlangıçta göründüğünden çok daha önemlidir, çünkü özellikle boss fightlarında Bard'ın güvenliğini sağlamak için kaçarken hızlı hareketler önemlidir.
  • Increased Max MP Bard'ın mana havuzuna ekstra %30 ekler, bu da normal becerilerinin tükenmemesini sağlamak için faydalıdır.
  • Awakening Bard'ın awakening skillinin bekleme süresini %50 azaltır ve bekleme süresini tetiklemeden önce üç kullanım daha ekler.

Best Lost Ark Bard build: Awakening skills

Engravingler gibi, Awakening Becerileri de bir Lost Ark karakteri 50. Seviyeye ulaştığında kullanılabilir hale gelir. Yine, aralarından seçim yapabileceğiniz iki seçenek vardır ve engravinglerden farklı olarak bu bir önerme değildir: İsterseniz her iki awakening becerisini de açabilirsiniz, ancak bir seferde yalnızca birini kullanabilirsiniz.

Bard için Awakening becerileri şunlardır:

  • Oratorio: Bard dev bir arp çalar ve hasar vermek için meleklerle birlikte şarkı söyler. Saldırı, Holy'nin son patlamasıyla ilgili bir patlama ile sona erer ve etkilenen düşmanların tüm partinize karşı Kritik direncini 6 saniye boyunca -%12 zayıflatır.
  • Symphonia: Bard havaya yükselir ve meleksi bir koro ile müzik çalar, 12 metre içindeki her müttefike Bard'ın maksimum HP'sinin %100'üne eşit hasarı emen bir kalkan verir. Bu arada, menzil içindeki düşmanlar, 10 saniye boyunca saldırı güçlerinde -%30, saldırı hızlarında -%20 ve hareket hızlarında -%40 azalmanın yanı sıra küçük bir doz hasar alırlar.
Symphonia Bard'ın yapısını güçlü bir kalkanla güzel bir şekilde tamamlayan savunma yetenekleri ve etkileyici düşman debuff'ları paketi nedeniyle, Bard oyuncularının çoğu arasında daha popüler bir seçimdir. Oratorio'nun inkar edilemez derecede çekici özellikleri var ama Symphonia'da bu kadar çok şey varken bunu savunmak zor.

Lost Ark Bard Normal Skill'ler ve Tripod'lar

Bard Sound Shock Skill
Sound Shock – Arp'ın yardımıyla düşmanlara fırlatmak ve patlayıcı hasar vermek için hafif küreler yaratır. Bu, düşük varsayılan bekleme süresi nedeniyle iyi bir beceridir, bu nedenle ilk tripod olarak Quick Prep yerine Maintained Explosion seçebilirsiniz. Bu nedenle, kürelerin geride bıraktığı kalıntılara bağlı olarak ek hasar verirsiniz. Almaya değer sonraki iki yükseltme, Sacred Shock ve Rapid Fire. Sacred Shock, tüm grubun onlara karşı verdiği hasarı artırmak için hedefleri işaretler. Bu arada Rapid Fire, tek bir saldırıda iki hafif küreyi ateşleyerek daha etkili hale getirmenizi sağlar.

Bard Stigma Skill
Stigma – Bu, Stigma'nın titreşimli etkisi nedeniyle Damage over Time (DoT) vermenizi sağlar. Stigma, düşmanları, özellikle Normal ve daha zayıf canavarları şaşırtabilir. Beceriyi mükemmel bir AoE hasar kaynağı yapan şey, Sustain Enhancement, Brilliant Stigma ve Pain Brand'dir. Bu kombinasyon, Stigma'nın süresini ve isabet oranını uzatır, daha fazla hasar vermek için hedefleri bir kez daha işaretler ve genel hasarınızı artırır. Alternatif olarak, Serenade Meter'ınızı daha hızlı oluşturmayı tercih ederseniz, Melody Increase yerine Pain Brand'i kullanmak isteyebilirsiniz.

Bard Wind of Music Skill
Wind of Music – Bu, çok işlevli iyi bir beceridir, çünkü yalnızca biraz hasar vermekle kalmaz, aynı zamanda sizin ve ekibinizin aldığı hasarı da azaltır. Wind of Music'in sunduğu avantajlardan tam olarak yararlanmak için Quick Prep, Melody Increase ve Wind of Protection'ı seçmelisiniz. Quick Prep, yeteneğin bekleme süresini azaltarak daha sık kullanmanıza olanak tanırken Melody Increase, düşmanlara saldırırken ürettiğiniz Serenat enerjisini artırır. Ve son olarak, Wind of Protection, sizin ve müttefiklerinizin hasarı birkaç saniyeliğine absorbe etmesi için bir kalkan oluşturur.

Bard Sonic Vibration Skill
Sonic Vibration – Brilliant Wave sayesinde partinin saldırı gücünü artırırken, büyük AoE hasarı vermenize ve düşmanın zırhını kaldırıp yere vurarak kırmanıza olanak tanıyan bir başka etkili çok işlevli beceri. Bu güçlendirmeyi elde etmek için müttefiklerinizin etki alanına girmesi gerektiğini unutmayın. Şimdi, daha kolay erişim için Sonic Vibration alanını genişletmek için Wide-Angle Attack Tripodunu seçmek en iyisidir. Ayrıca Push Bağışıklığı sağlayan Tenacity'yi seçerek direncinizi artırmak isteyebilirsiniz.

Bard Prelude of Storm Skill
Prelude of Storm – Etkilenen düşmanları sersemletirken yere çarpmak ve iyi hasar vermek için bir fırtına çağırmanıza izin veren bir yakın dövüş becerisi. Prelude of Storm'u daha iyi yapan şey Quick Prep, Wide-Angle Attack ve Powerful Prelude'dır. Bu kombinasyon becerinin bekleme süresini düşürür, etki alanını genişletir ve daha fazla hasar vermek için sersemletme süresini bir saniye kısaltır. Stigma'ya benzer şekilde, hızlı bir şekilde Serenat enerjisi kazanmanız gerekiyorsa, Wide-Angle Attack'ı Melody Increase ile değiştirmek isteyebilirsiniz. Ancak, düşmanlar size çok yakınken Prelude of Storm'u kullanacağınız ve sizi daha fazla hasar almaya duyarlı hale getireceğiniz için bunu yapmak biraz zor olacaktır.

Bard Heavenly Tune Skill
Heavenly Tune – Düşmanlara ciddi hasar verirken, grubun saldırı hızını ve mana iyileşmesini artıran güçlü bir güçlendirme. Verdiğiniz güçlendirmeleri en üst düzeye çıkarmak için Intense Tune almak isteyeceksiniz çünkü bu aynı zamanda herkesin saldırı gücünü ve dolayısıyla hasarı da artırır. Ardından, Bard'ın saldırı hızını daha da artırmak için Tough Tune Tripod'u seçmek isteyebilirsiniz. Ancak hedeflerin verdiği hasarı zayıflatmayı tercih ediyorsanız, bunun yerine Courageous Tune'u seçmeniz önemlidir. Ve son olarak, Heavenly Tune'un çok uzun bir bekleme süresi olduğu için Quick Prep'i seçtiğinizden emin olun.

Bard Harp of Rhythm Skill
Harp of Rhythm –Savaş Seviyesi 36'da açılır. Hasar için Harp of Rhythm kullanmak yerine, yapabilseniz de, Melody Increase Tripod sayesinde oldukça iyi bir Serenat enerjisi kaynağıdır. Çağrılan Arp'ın süresini uzatmaya yardımcı olmak için Summoning Will alabilirsiniz. Son olarak bu yükseltme, grubunuzun verdiği hasarı artıracağından, partinin Note Brand'i seçmesi faydalı olacaktır.
 
Üst Alt